Skip to main content

Холера

|

В Україні з 1 червня до 1 жовтня діє посилений епідемічний нагляд за холерою. За  словами заступника міністра, головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, особливо важкі або складні випадки гострих кишкових інфекцій будуть додатково тестуватися на наявність холери.

Холера — гостра діарейна інфекція, яка викликається бактерією Vibrio cholerae під час потрапляння в організм заражених харчових продуктів чи води. Клінічні прояви варіюються від профузного проносу, гіповолемічного шоку до ацидозу. Значна втрата рідини може спричинити смерть впродовж доби. Холера залишається серйозною загрозою і є причиною мільйонів смертей у всьому світі за останні 200 років. Вважають, що у 80 % осіб з клінічними симптомами захворювання холера перебігає з легким або середнім ступенем тяжкості; у 10—20 % спостерігається тяжкий перебіг з розвитком дегідратації. За відсутності відповідної терапії кожен другий хворий може померти.

У разі діагностування хвороби призначають антибактеріальні препарати, пробіотики, а при сильному зневодненні — внутрішньовенно водно-сольові розчини. У місцях загрози виникнення інфекції рекомендовано проводити вакцинацію населення. Вакцина є досить ефективною, має 85 % захисту протягом перших шести місяців і 50—60 % — упродовж першого року. Оскільки вакцини дають лише короткочасний захист, за рекомендаціями ВООЗ, у регіонах, де холера є ендемічною, а також у районах, де існує загроза виникнення спалахів хвороби, імунізацію наявними цільноклітинними убитими оральними вакцинами проти холери необхідно здійснювати в поєднанні з протиепідемічними заходами з поліпшення якості води та санітарії.

Щоб уникнути захворювання на холеру, дотримуйтеся простих правил:

  •  Не купуйте продукти харчування, зокрема рибу, у місцях стихійної торгівлі.
  • Не купайтеся та не ловіть рибу у забруднених водоймах.
  • Дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед їжею, після відвідування туалету та вулиці.
  • Вживайте чисту воду, бажано бутильовану. Кип’ятіння води вбиває холерні вібріони вже через 1 хвилину.
  • Перед вживанням мийте овочі і фрукти чистою водою та обробляйте окропом.
  • Ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти перед вживанням.
Перейти до вмісту